Karta mieszkańca

System usług
dla mieszkańców
Gminy Suchy Las

Profity w naszej gminie!

Szanowni Państwo,

Gmina Suchy Las jest jedną z najprężniej rozwijających się gmin na terenie powiatu poznańskiego. Rozbudowa infrastruktury technicznej, drogowej, realizacja inwestycji oświatowych, sportowych, kulturalnych, odpowiednie warunki do rozwoju przedsiębiorczości, to niewątpliwie aspekty, które przekładają się na jej atrakcyjność. Nie należy także zapominać o walorach krajobrazowych naszej gminy oraz o jej dogodnym położeniu w sąsiedztwie dużego miasta metropolitalnego i dobrej komunikacji z miastem.
Inwestycje realizowane na terenie naszej gminy finansowane są w dużej mierze ze środków pozyskanych z wpływów z podatku PIT. W przypadku podatku PIT miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest właściwy urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że aby płacić podatki w Suchym Lesie, wcale nie trzeba być tutaj zameldowanym – wystarczy tylko mieszkać i w prosty sposób dokonać zmiany urzędu skarbowego.
Aby zacząć płacić podatek w Suchym Lesie, należy w okresie rozliczeń podatkowych podać w formularzu PIT sucholeski adres zamieszkania oraz wskazać dane właściwego miejscowo urzędu skarbowego. W każdej chwili można również wypełnić jednostronicowy formularz ZAP-3, który jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów lub w każdym urzędzie skarbowym. 
Aktualizacja wskaże miejsce płacenia podatku dochodowego w gminie Suchy Las. Umożliwi też ubieganie się o Kartę Mieszkańca w naszej gminie, do czego Państwa serdecznie zachęcam. Na stronie internetowej www.sljestemstad.pl znajdą Państwo wszelkie informacje o licznych zniżkach, ulgach i profitach, oferowanych przez Program Karty Mieszkańca SLjestemstąd. Lista partnerów programu oraz ofert skierowanych dla Mieszkańców dostępna jest również w aplikacji  mobilnej do pobrania bezpłatnie w APP Store, Google Play i Huawei App Gallery. 

Wójt Gminy Suchy Las
Grzegorz Wojtera

Dołącz do nas.
Zobacz, jakie to proste

Program Karta Mieszkańca Gminy Suchy Las skierowana jest do każdego - rodzin, osób pracujących, uczniów, studentów i seniorów. Korzystając z niego otrzymujesz dostęp do wyjątkowych atrakcji oferowanych przez Partnerów Programu oraz możliwość zakupu produktów i usług na preferencyjnych warunkach. Jak z niego skorzystać?

Wystarczy przejść, krok po kroku, przez prosty proces rejestracji online, pobrać aplikację na telefon i gotowe! Instrukcja w aktualnościach. Możliwości programu masz w zasięgu ręki!

Poznaj korzyści dla Mieszkańca!

Pakiet możliwości zamknięty w jednej karcie.